Tervetuloa juhlistamaan kauneinta kesää kanssamme Hangon Paviljongille 29.7. klo 11–17 Cigale & Fourmin kesäjuhliin!
Haluamme kutsua kaikki estetiikan, designin ja keramiikan ystävät vierailemaan Paviljongillamme. Heinäkuussa Suomen suvi on kauneimmillaan, joten mikä voisi olla parempi hetki juhlistaa keramiikan kauneutta.
Tuomme juhlapäivänä Hankoon ainutlaatuisen ja runsaan kokoelman ruukkuja ja muuta keramiikkaa, jota Paviljongiltamme ei tavallisesti löydy. Valitsemme tapahtumaan kauniita ruukkuja jokaisessa koossa suoraan Italiasta, Ranskasta ja muualta perinteisiltä keramiikan valmistajilta. Olitpa siis etsimässä pientä ja suloista yksityiskohtaa kotiisi tai vaikuttavan suurta ruukkua pihallesi, voit tehdä tapahtumassa löytöjä. Keramiikalla koristelet pihasi, terassisi tai sisätilasi loppukesän ikimuistoisimpia tilaisuuksia ja kauneinta arkea ajatellen
Poikkeuksellisen laajan keramiikkavalikoiman ihastelun lisäksi tilaisuuteen kuuluu kesän juhlistaminen aurinkoisissa tunnelmissa. Juhlan kunniaksi tarjoilemme poikkeuksellisesti omaa samppanjaamme vieraillemme. Talon samppanjan kanssa voi nautiskella suussasulavia pieniä herkkuja. Lämpimästi tervetuloa viihtymään ja nauttimaan merellisestä tunnelmasta sekä Cigale & Fourmin ainutlaatuisesta ilmapiiristä. Tapahtuma tarjoaa esimakua Samppanjabaaristamme, josta pääsemme nauttimaan tulevaisuuden kesinä.
Tervetuloa juhlimaan kanssamme kesää, kilistelemään kuohuvalla ja tekemään uniikkeja ruukku- ja keramiikkalöytöjä Paviljongillemme 29.7. klo 11–17!
Mitä: Cigale & Fourmin kesäjuhlat ja poikkeuksellisen laaja keramiikkavalikoima Hangossa Missä: Hangon Paviljonki, Appelgrenintie 11, Hanko
Milloin: Lauantaina 29.7. klo 11–17
Miksi: Rakkaudesta kesään, keramiikkaan ja designin kauneuteen
Lämpimästi tervetuloa!